«Дісней» екранізує казкові пригоди хлопчика-злочинця Артеміса Фаула

fowl«Дісней» зніме фільм про пригоди геніального хлопчика-злочинця Артеміса Фаула, повідомляє The Hollywood Reporter. Фаул – герой серії казкових романів ірландського письменника Оуена Колфера; екранізація буде заснована на перших двох книгах («Артеміс Фаул», 2001, і «Місія в Арктику», 2002).

 

Продюсувати фільм будуть актор Роберт де Ніро, його колега по Tribeca Productions Джейн Розенталь (продюсував «Аналізуй це» і «Знайомство з Факерами»), а також Харві Вайнштейн. Це перший спільний проект знаменитого продюсера з «Діснеєм» з 2005 року, коли Вайнштейн покинув студію. «Якби п’ять років тому мені сказали, що я знову буду працювати з «Діснеєм», я б відповів, що ви здуріли», – прокоментував ситуацію Вайштейн.

 

Права на екранізацію книг Колфера були куплені ще в 2001 році компанією Вайнштейна Miramax, якою тоді володів «Дісней». У 2005-му Вайнштейн залишив студію, і проект фактично виявився заморожений. Зараз він воскрес; сценарій напише Майкл Голденберг, що працював над «Гаррі Поттером і Орденом Фенікса». Дата виходу фільму на екрани не називається.

 

Колфер написав вісім фентезійних романів про 12-річного суперзлочинця; книжкова серія завершилася «Останнім охоронцем» у липні 2012 року. Автор пояснював кінець пригод тим, що Фаул поступово еволюціонував з кримінального генія в лиходія робінгудівського типу, а в останній серії своїх пригод взагалі зробив вибір на користь благородного вчинку. Книги про Фаула перекладені на 44 мови (включаючи російську) і розійшлися загальним тиражем більше 21 мільйона примірників.

Lenta.ru

  • Панна Коцька

    2 перші повісті виходили українською у видавництві “Школа”