Депутат Держдуми змусив книгарні відмовитися від продажу дитячої «русофобської книжки»

*Російські книжкові мережі повернули видавцям книгу «Прапори світу для дітей» французького автора Сільві Беднар. Незадовго до цього змістом книги обурився депутат Держдуми від «Єдиної Росії» Олександр Хінштейн.

 

На її сторінках він прочитав, що червоний колір литовського триколора означає «колір крові, пролитої литовським народом у боротьбі з російськими і німецькими завойовниками». У підсумку Хінштейн у своєму твіттері назвав дитяче видавництво «КомпасГид» «фашистами», а «Прапори світу для дітей» – «русофобською книжкою». Заодно він пообіцяв написати заяву до прокуратури.

*

Поки невідомо, чи виконав депутат свою обіцянку; проте, книжкові магазини стали повертати «КомпасГид» закуплені партії. Протягом тижня книготорговці та дистриб’ютори відмовилися від двох третин всього тиражу.

 

У французькому оригіналі «Прапорів світу» трактування литовського прапора звучить так: «Пролита за батьківщину кров у боях із загарбниками тевтонськими, російськими та німецькими, являє собою червону смугу [прапора]». Перекладачка книги Ірина Вааг пояснила «Ленте.ру», що спеціально вибрала нейтральне слово «завойовники», а не «загарбники», а слова «тевтонські» і «німецькі» замінила на узагальнююче «німецькі», щоб не плутати дітей.

 

Прес-секретар прокуратури Москви Олена Россохіна заявила «Ленте.ру», що її колеги почали перевірку книги, не чекаючи листи від Хінштейна: «Ми перевіряємо інформацію в ЗМІ на предмет відповідності чинному законодавству про захист прав неповнолітніх, що завдає їм моральну шкоду. Йдеться про федеральний закон № 436 “Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку”». Втім, як саме трактування історичних подій співвідносяться з тим переліком «шкідливої ​​інформації», до якої повинен бути обмежений доступ неповнолітніх (від пропаганди наркотиків до “нетрадиційних сексуальних відносин”), Россохіна не пояснила. У прокуратурі підтвердили, що ніякого рішення по книзі «Прапори світу» прийнято не було: «Перевірка тільки почалася».

Lenta.ru

  • ежик

    Это правда-оккупанты и не только Литвы

  • мутный саюз

    а этот депутат с такой фамилией ничего про синайский полуостров не хочет написать???