У Харкові випустили брошуру для іноземних студентів про спілкування з міліцією

Харківський інститут соціальних досліджень презентував брошуру “Права іноземних студентів при взаємодії з органами внутрішніх справ”. Як повідомила одна з авторів брошури, науковий співробітник інституту Марія Колоколова, видання базується на проведеному інститутом соціологічному дослідженні серед студентів-іноземців, що навчаються у Харкові, а також на аналізі нормативно-правової бази з прав та обов’язків студентів-іноземців.

Згідно з результатами дослідження, регулярні випадки незаконних затримань, вимагання грошей, перевірки документів, яких студенти не повинні мати при собі, безпідставні обшуки, погрози і побиття. Колоколова підкреслила, що відношення міліції до іноземців викликає велике занепокоєння.

Брошура випущена англійською мовою у формі питань-відповідей. Вони стосуються правового статусу іноземців, порядку і терміну оформлення необхідних документів, переліку документів, які може вимагати міліція, підстав для затримання міліцією. У ній також є контактні дані громадських організацій, до яких можуть звертатися іноземні студенти у разі порушення їх прав, а також правоохоронних органів.

Колоколова підкреслила, що мета видання брошури – показати іноземним студентам, що вони не залишені напризволяще зі своїми проблемами в Україні.

Автори дослідження планують також підготувати рекомендації для міліції щодо спілкування з іноземними студентами.

Наклад брошури – 500 екземплярів, її планують поширювати у провідних харківських ВНЗ. Крім того, електронна версія видання російською мовою буде розміщена в інтернеті.

Освітній портал