Джоан Роулінг розказала про походження свого псевдоніму

Письменниця Джоан Роулінг пояснила, чому вона вирішила випустити свій детектив «The Cuckoo’s Calling» (передбачуваний переклад – «Поклик зозулі») під псевдонімом Роберт Гелбрейт і розповіла, яким чином виникло це ім’я. Відомості про це були опубліковані на офіційному сайті «Гелбрейта».

За словами Роулінг, коли вона почала працювати над книгою в новому для себе жанрі, вона вирішила повернутися до витоків своєї кар’єри і випустити роман без особливого шуму. Таким чином вона могла отримати чесні відгуки на книгу, на які б не впливали її попередні досягнення. Роулінг назвала це «фантастичним досвідом» і поскаржилася на те, що їй не вдалося довго зберігати своє інкогніто.

Говорячи про походження свого псевдоніма, письменниця повідомила, що ім’я Роберт вона взяла у Роберта Ф. Кеннеді, який є для неї взірцем героїзму. Прізвище ж вона вибрала тому, що з дитинства хотіла зватися Еллою Гелбрейт. За словами Роулінг, вона не знає, звідки взялося це бажання, бо ніяких людей з таким прізвищем вона не зустрічала.

Роман «The Cuckoo’s Calling» вийшов у квітні 2013 року. Його головним героєм є детектив, який розслідує загибель моделі, що випала з балкона. Події розвиваються в Лондоні. У перші місяці після виходу книга не користувалася особливою популярністю: до липня вона розійшлася тиражем лише у півтори тисячі примірників. Критики, однак, з самого початку сумнівалися, що Роберт Гелбрейт є істинним автором роману. Вони припустили, що книгу могла написати Роулінг. Вважалося, що доказом служить той факт, що і «Поклик зозулі», і «Випадкова вакансія» (перший роман письменниці, що не належить до серії про Гаррі Поттера) вийшли в одному видавництві.

Влітку в Мережу просочилася інформація, що автором книги дійсно є Джоан Роулінг. У середині липня письменниця це підтвердила. Після продажу детектива сильно зросли: як пише The Independent, за період з 14 по 20 липня було продано більше 17 тисяч видань роману у твердій обкладинці, в той час як тижнем раніше книгу купили лише 43 рази.

Lenta.ru