Знайшли невідомий портрет Роберта Бернса

В Англії був знайдений невідомий портрет класика шотландської поезії Роберта Бернса, який, можливо, належить пензлю шотландського живописця Олександра Насміта. Як пише Herald Scotland, картина вартістю близько трьох мільйонів доларів буде виставлена ​​на торги.

Полотно, імовірно, є четвертою версією портрета Бернса, які зробив художник після зустрічі з поетом. Перша картина входить до колекції Шотландської національної портретної галереї, друга зберігається в Національній портретній галереї в Лондоні, а третя – в Художній галереї і музеї Келвінгроув.

Картина, на якій Бернс зображений на тлі пейзажу, датується приблизно 1800-1810 роками. Ім’я її нинішнього власника, котрий раніше купив картину дешевше оцінки, не повідомляється. Він сподівається, що картину придбає музей, щоб вона була виставлена ​​на огляд публіки.

Авторство картини встановив професор Девід Макі з Кембріджського університету, фахівець з шотландської живопису XVIII століття. Власник полотна вважав, що автором картини був шотландський портретист Генрі Реборн, однак дослідник спростував цю версію.

У 1780-х Насміту портрет Бернса замовив шотландський видавець Вільям Крич, який збирався зобразити поета на фронтисписі видання з його віршами. Перший портрет Бернса він написав в 1787 році; саме він потрапив у Шотландську національну портретну галерею.

Lenta.ru