Режисер Олексій Герман жаліється на обмеження доступу до документів російської Президентської бібліотеки

 

Останній фільм народного артиста Росії Олексія Германа “Важко бути богом” допрацьовується в такому темпі, щоб восени запланувати прем’єру готової для широкого прокату картини. Про це повідомив у четвер під час відвідування Президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина син видатного режисера Олексій Герман-молодший.

Зараз він разом з кіносценаристом Світланою Кармалітою завершує “зведення картини”. “Звук практично готовий, залишається технічна робота із зображенням”, – цитує Германа-молодшого ИТАР-ТАСС.

У суботу, 20 липня, класику вітчизняного кіно, який помер у лютому нинішнього року, виповнилося б 75 років.

На думку Олексія Германа, Президентська бібліотека може стати джерелом матеріалу для історичних кінострічок. “Студія” Ленфільм “планує створення кінострічок, що розповідають про вітчизняну історію і раніше невідомі сторінки розвитку країни. Для цієї роботи потрібні документи і матеріали, які об’єктивно і точно відображають епоху, подану в картині. І фонди Президентської бібліотеки в цьому можуть допомогти”, – сказав режисер, що ознайомився з розвитком цього загальнодержавного інформаційного, культурного та просвітницького центру.

36-річному майстру добре знайома проблема доступу до історичних матеріалів. Так, при зйомках фільму “Гарпастум” йому не вистачало справжніх документів про період, пов’язаний з Першою світовою війною. “Тому вважаю, що створення електронної Президентської бібліотеки, що відкриває російську історію і що робить відкритими документи, має величезне значення для Росії. Ці фонди повинні інтегруватися і з кіновиробництвом”, – вважає Олексій Герман, чиї фільми в чомусь співзвучні з тематикою формування фондів бібліотеки.

Як повідомив режисер, після технічного завершення фільму батька він планує продовжити роботу над своїм фільмом “Під електричними хмарами”.

Newsru.com