Знайдені вкрадені рукописи італійського письменника Джованні Верги

 

Поліція Італії виявила в одному з будинків Риму рукописи італійського письменника-реаліста Джованні Верги, загублені в 1930-х роках, повідомляє Agence France-Presse.

Серед знайдених рукописів – чернетка роману «Сім’я Малаволья», перше оповідання Верги, написане ним у віці 16 років, а також малюнки і особисте листування письменника. Їх вартість оцінюється в 4 мільйони євро. Документи були знайдені під час поліцейського рейду в будинок італійки, яка, імовірно, намагалася продати їх через аукціон Christie’s в Мілані. Власниці документів загрожує до 10 років в’язниці.

Рукописи Верги були втрачені після того, як син письменника позичив їх історику з невеликого міста на Сицилії, який відмовився їх повертати. Документи згодом перейшли до дочки історика, у будинку якої їх і виявила поліція. Права на документи належать адміністрації сицилійського міста Катанія, де народився Джованні Верга.

Джованні Верга помер в 1922 році у віці 81 року. Він був одним із ключових представників італійського руху реалістів і засновником веризму – реалістичного напряму в літературі, основною ідеєю якого було об’єктивне зображення дійсності, соціальний літопис. За його романом «Сім’я Малаволья» в 1948 році режисер Лукіно Вісконті зняв фільм «Земля тремтить», який завоював приз Венеціанського кінофестивалю.

Lenta.ru