Вийшов польський переклад книги В’ятровича «Друга польсько-українська війна»

У Польщі переклали працю Володимира В’ятровича «Друга польсько-українська війна». Польський переклад своєї відомої книги про польсько-українське протистояння 1940-х історик представить на Лемківській ватрі 20 липня у Ждині (Польща). Про це повідомили у Центрі досліджень визвольного руху.

Презентація видання розпочнеться 20 липня о 17:15. Разом з В’ятровичем її представлятиме директор видавництва «Український архів» (Archiwum Ukraińskie) Євген Місило.

Книга Володимира В’ятровича «Друга польсько-українська війна. 1942–1947» вийшла друком на початку липня у варшавському видавництві Archiwum Ukraińskie і вже продається у польських книгарнях. Праця є описом трагічних подій на Закерзонні, Волині та Галичині, побачених очима українського історика молодого покоління. Використовуючи невідомі раніше джерела з радянських, німецьких, польських та архівів ОУН, автор подає причини, перебіг і наслідки збройного конфлікту між поляками та українцями, який вибухнув у 1942 році на Холмщині. Його апогеєм були трагічні події на Волині і Галичині, а фіналом – акція «Вісла» 1947 року.

Видавець Євген Місило зазначає, що видання користується попитом і сподівається, що його поява сприятиме примиренню молодого покоління поляків та українців, пошукам правди про ті трагічні події та забезпечить від забуття імена жертв та їхні могили, а головне – щоб «Волинь» та акції «Вісла» ніколи не повторилися.

Освітній портал