Видавець Роулінг спростовує свою участь у піарі Роберта Гелбрейта

Представники видавництва Little, Brown разом з авторкою «поттеріани» запевняють громадськість, що не мали відношення до масштабної кампанії з просування роману, який Роулінг випустила під псевдонімом.

Як повідомляє журнал The Bookseller, Джоан Роулінг і видавництву Little, Brown, в одному з підрозділів якого навесні був опублікований роман Роберта Гелбрейта The Cuckoo’s Calling, довелося відхрещуватися від своєї участі в організації гучного піару книги, написаного авторкою «поттеріани» під чоловічим псевдонімом. Вони офіційно заявили, що розказана в газеті The Sunday Times історія є правдою, а не вигадкою в рамках маркетингової стратегії. Водночас не йдеться і про спеціально організований виток інформації, в’їдливі журналісти все з’ясували самі.

А підозри, поза всяким сумнівом, напрошувалися. Кілька днів тому британська письменниця вимушено зізналася в тому, що це вона Роберт Гелбрейт. ЗМІ в усьому світі продовжують на всі лади переказувати історію викриття, називаючи її «найкращою літературною містифікацією з 80-х років, коли з’ясувалося, що Стівен Кінг писав під псевдонімом Річард Бахман». Кейт Міллз, голова видавництва Orion Publishing розповіла, що відмовилася друкувати роман Гелбрейта, оскільки текст не справив на неї сильного враження, і припустила, що хтось ще з видавців міг вчинити аналогічним чином.

Читачі, у свою чергу, штурмують книжкові магазини в пошуках примірників роману. На складах онлайн-ритейлерів книга закінчилася ще на початку тижня, представники Little, Brown обіцяли забезпечити книготорговців продукцією вже в п’ятницю на цьому тижні. У Франції, за даними журналу Livres Hebdo, місцевий видавець потенційного бестселера переніс термін релізу з січня майбутнього року на жовтень цього. Швидше за все, цьому прикладу послідують і представники видавничої спільноти з інших країн.

Pro-books