Японські видавці хочуть забезпечити бібліотеки бестселерами в “цифрі”

 

Два лідери японського видавничого ринку за посередництва найбільшого традиційного книготорговця країни опрацьовують проект, який дозволить користувачам бібліотек безкоштовно отримувати доступ до свіжих бестселерів в е-форматі.

Як повідомляє японська мовна корпорація NHK, два найбільших видавництва Японії – Kodansha і Kadokawa – об’єдналися з лідером традиційної книжкової торгівлі країни Kinokuniya, розраховуючи поповнити каталоги більше трьох тисяч бібліотек країни свіжими бестселерами в цифровому форматі. На жаль, деталі проекту не обговорюються – найімовірніше, книготорговець зможе посприяти технічно, задіявши одну зі своїх платформ. При цьому частина бібліотечних установ Японії надає своїм користувачам послуги оренди електронних книг, проте каталог обмежується тільки старими творами, на які більше не поширюється дія законів про авторське право. Поява новинок до останнього часу було виключена.

Нині, якщо плани вдасться втілити в життя, читачі отримають можливість безкоштовно отримувати книги в оренду на обмежений термін у своїх місцевих бібліотеках. Керівники Kadokawa і Kodansha зараз активно ведуть переговори з авторами та представниками бібліотечної спільноти (у першу чергу мова йде про публічні бібліотеки) про умові надання доступу до цифрових екземплярів бестселерів, зокрема, про розмір авторських відрахувань. До проекту вже висловили готовність підключитися інші гравці видавничого ринку країни.

Pro-books.ru