Видавець розповів про відмову друкувати роман Джоан Роулінг

 

Глава британського видавництва Orion Publishing Кейт Міллз зізналася, що відмовилася видавати детектив, написаний Джоан Роулінг під псевдонімом Роберт Гелбрейт. Про це пише The Independent.

За словами Міллз, вона не виключає, що від книги, не знаючи її справжнього автора, відмовилися й інші видавці. «Мені роман здався добре написаним, але якимось тихим. Сильно мене в ньому нічого не зачепило», – сказала Міллз, додавши, що детективи нових авторів останнім часом видавати непросто.

Про те, що автором детективу «The Cuckoo’s Calling», що вийшов у квітні 2013 року, є Джоан Роулінг, стало відомо 14 липня. Раніше про те, що Роберта Гелбрейта не існує, знали тільки сама Роулінг і її видавець Девід Шеллі. Згідно з легендою, поширеною видавництвом, Гелбрейт – колишній військовослужбовець, який працював після виходу у відставку на приватні охоронні структури.

Журналісти змусили письменницю розкрити секрет, оскільки звернули увагу на те, що книга видана Little, Brown and Company – видавництвом, яке випускало дебютний «дорослий» роман Роулінг «Випадкова вакансія». Крім того, сильна подібність текстів «Поклику зозулі», «Вільної вакансії» та останньої книги про Гаррі Поттера виявила експертиза, проведена фахівцем з лінгвістики, професором Пітером Міліканом.

До визнання Роулінг свого авторства «Поклик зозулі» розійшовся в кількості близько півтори тисячі примірників. До другої половини дня 14 липня книга вже очолювала рейтинг продажів Amazon.

Джоан Роулінг відома перш за все, як автор серії дитячих книг про Гаррі Поттера. Її перший дорослий роман «Вільна вакансія» вийшов у 2012 році.

Lenta.ru