У бібліотеках Іспанії видаватимуть читачам електронні книги

Більше п’яти тисяч іспанських публічних бібліотек почнуть з січня 2014 видавати своїм читачам електронні книги. На першому етапі реалізації нововведення Міністерство освіти, культури та спорту набуде близько 200 тисяч ліцензій на праці 1.500 авторів на загальну суму 2,064 мільйона євро. Перший каталог електронних версій літературних творів буде включати як оригінальні тексти іспанською, так і перекладені з деяких інших мов.

«Ми хочемо сформувати книжковий фонд, яким зможуть користуватися всі, – сказав голова сектора бібліотечного планування Міністерства Алехандро Каррьона. – Це стане ядром для подальшого розвитку бази літератури, доступної для всіх і кожного на легальній основі. Сьогодні, як стверджують дані опитувань, дві третини читачів користуються електронними книгами, викачаними з інтернету з порушеннями авторських прав».

Книги будуть видаватися читачам, якы заповнили на веб-сторінках бібліотек віртуальні облікові картки. Користувачі зможуть завантажувати тексти на свої комп’ютери, смартфони або читати через Інтернет в режимі онлайн.

 

Еspanarusa.com