Apple визнали винною в завищенні цін на електронні книги

Окружний суд Південного округу Нью-Йорка визнав американську компанію Apple винною в змові з видавцями з метою завищення цін на електронні книги. Про це повідомляє Bloomberg.

Суддя Деніз Коут (Denise Cote) призначила новий суд, e рамках якого буде визначена сума збитку від дій учасників картельної змови.

Влада США подала позов до Apple і п’яти видавців – Hachette Book, HarperCollins Publishers, Penguin, Simon & Schuster і Macmillan – у квітні 2012 року. За версією слідства, Apple схилила останніх до підписання договору, відповідно до якого ціни на електронні книги, доступні користувачам iPad і iPhone в iBook, могли встановлювати самі видавці. Натомість Apple отримувала комісійні в 30 відсотків.

До цього ціни фактично встановлював Amazon, якому належало 90 відсотків ринку. Онлайн-магазин купував книги по десять доларів, а продавав по 9,99 долара для просування читалки Kindle.

У результаті змін, що відбулися на ринку після картельної змови Apple c видавцями, ціни на книги збільшилися з десяти до 15 доларів. Відповідні дані суду надало Міністерство юстиції США.

У судовому процесі в якості відповідача брала участь тільки Apple, оскільки видавці раніше врегулювали претензії влади в позасудовому порядку.

Lenta.ru