“Інферно” Дена Брана лідирує у списку бестселерів США

Списки найбільш затребуваних в Америці книг стали різноманітнішими у зв’язку з тим, що трилогія Е.Л. Джеймс здає позиції: на верхівці прогнозовано перебуває новинка про професора Ленгдона.

Журнал Publishers Weekly опублікував зведені рейтинги бестселерів за підсумками шести місяців 2013 року. Інформація про найбільш затребувані книги в друкованому форматі надійшла від сервісу Bookscan, для порівняння наведені і дані про хіти продажів у цифровому форматі в ритейлери Amazon Kindlestore. Лідируючу позицію в обох списках посів свіжий роман Дена Брауна «Інферно», який вийшов в середині травня і став бестселером за лічені дні, хоча і не побив рекорд продажів попереднього твору про професора Ленгдона «Втрачений символ».

Проте, як відзначають оглядачі журналу, показовий спад інтересу до двох трилогій – «Голодних ігор» Сьюзен Коллінз і «50 відтінків» Е.Л. Джеймс: за підсумками перших шести місяців минулого року з урахуванням всіх форматів і видань романи займали дев’ять верхніх позицій у рейтингу друкованих книг і сім – у рейтингу цифрових. Тепер же «Голодні ігри» вибули з двадцятки хітів в обох форматах, роман «П’ятдесят відтінків сірого» утримав за собою 8-е місце в списку паперових книг, а «П’ятдесят відтінків свободи» – 20-у позицію в списку е-книг.

Цікаво також, що в рейтингу «паперу» виявилося на диво мало творів у жанрі трилера і жодного роману Джеймса Паттерсона – найбільш комерційно успішного літератора в США за версією Forbes. Це – різною мірою серйозна проза і пара дитячих книг (Джеффа Кінні і Доктора Сьюзі). Зате в рейтингу цифрових книг домінує жанрова проза «зоряних» авторів: саме Паттерсона, Ніколаса Спаркса, Девіда Балдаччі, Нори Робертс і т.д. І помічений один роман для підліткової аудиторії: «Прекрасні створіння» Камі Гарсії і Маргарет Штоль – перша частина циклу «Хроніки Магів», екранізована як раз цього року. І, зрозуміло, місце в рейтингу собі забезпечило першоджерело ще однієї екранізації – «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда: 6-е в друкованому форматі, 4-е – в цифровому.

Pro-books