У Британії «криваву» розмальовку пропонують для дітей 5-8 років

 

У Британії наробив галасу інцидент з книжкою-розфарбуванням для дорослої аудиторії, яку один з найбільших супермаркетів країни помилково запропонував дітям 5-8 років.

ЗМІ Сполученого Королівства отримали спеціальну можливість поміркувати про особливості жанру «псевдодитячих» книг: один з найбільших супермаркетів країни Tesco помилково помістив розмальовку з кадрами з фільмів жахів у категорію книжкової продукції для дітей 5-8 років. На обкладинці зображена кривава сцена вбивства в душі з фільму Хічкока «Психо». Далі – більше: власники 16-сторінкової книжки можуть зайнятися розфарбовуванням кадрів з таких класичних фільмів жахів, як «Повсталий з пекла», «Мовчання ягнят», «Щелепи», «Кошмар на вулиці В’язів», «Сяйво» та інших. На невідповідність контенту віком потенційної аудиторії вказали користувачі сайту супермаркету, що виявили книгу у відповідній категорії. Керівникам Tesco довелося вибачатися за помилку, допущену, за їх словами, через те, що сторонні компанії (в даному випадку – оптовик) можуть використовувати спеціальну програму і продавати свої товари за посередництва ритейлера, підбираючи для них категорії.

Автор розмальовки – британська художниця Мел Елліот – крім книжки з кадрами з фільмів жахів створювала і менш шкідливі розмальовки, проте популярністю користується саме «кривава», навколо якої вже сформувалося коло фанатів. За словами художниці, книготорговці постійно відчувають проблеми при пошуку відповідної категорії для її творів. Вона зазначила, що зазвичай розмальовки продаються в незалежних книжкових магазинах і розраховані, зрозуміло, виключно, на дорослу аудиторію. Тим не менше, після того як у ЗМІ з’явилася інформація про інцидент, Елліот написали деякі покупці, які відзначили, що їхні діти з задоволенням розфарбовували книгу. Наступна розмальовка письменниці готується до виходу у видавництві Penguin.

Pro-books