Іменем письменника Ієна Бенкса назвали астероїд

Іменем шотландського письменника Ієна Бенкса, який помер від раку на початку червня 2013 року, назвали астероїд. Про це повідомляє The Guardian.

Доктор Хосе Луїс Галаш (Jose Luis Galache) з Центру малих планет, що входить до астрономічного союзу при Массачусетському Кембриджському університеті, розповів, що вирішив подати заявку на зміну імені астероїда номер 5099 після того, як прочитав у блозі Бенкса зізнання про його захворювання на рак. Письменник офіційно оголосив про те, що у нього виявлено рак в кінцевій стадії на початку квітня 2013 року.

«Я подумав тоді: чим же я можу допомогти містерові Бенксу, і відповідь лежала на поверхні: подарувати йому астероїд», – сказав Галаш. Він припустив, що письменникові було б приємно мати власне небесне тіло.

Астроном також розповів, що зустрічався з Бенксом в юному віці на автограф-сесії. За словами Галаш, зустріч з письменником і його фантастичні розповіді про подорожі в космосі надихнули майбутнього фахівця по астероїдах на дослідження.

Ієн Бенкс, який помер 9 червня 2013, здобув популярність завдяки романам «Осина фабрика», «Кроки по склу», «Вулиця відчаю» та іншим. Він почав писати в 1980-х роках і до початку 2000-х років став одним з найуспішніших британських авторів. Крім белетристики письменник працював і в жанрі наукової фантастики – під псевдонімом Ієн М. Бенкс.

Lenta.ru