Вирок Ходорковського прилюдно прочитають нобелівські лауреати Герта Мюллер та Ельфріда Єлінек

Берлінський літературний фестиваль закликав до акції на підтримку Ходорковського. Ініціатори кампанії звернулися до світової громадськості із закликом провести публічні читання вироків екс-голові ЮКОСА, а також уривків з його листів.

Організатори 13-го Міжнародного літературного фестивалю в Берліні (Internationales Literaturfestival Berlin), який пройде з 4 по 15 вересня, закликали установи культури, школи, радіокомпанії, представників інтелігенції провести 25 жовтня по всьому світу літературні читання на підтримку політичних в’язнів у Росії. Як повідомляє у вівторок, 2 липня, інформаційне агентство dpa, особливу увагу при цьому приділяється долі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

25 жовтня 2013 стане десятою річницею з дня арешту Ходорковського. Ініціатори акції солідарності з екс-главою концерну ЮКОС звертаються із закликом провести публічні читання судових вироків Ходорковському, а також уривків зі звернених до нього і написаних ним самим листів. Їхні тексти, перекладені на різні мови, будуть опубліковані на сайті Міжнародного літературного фестивалю в кінці липня.

Планована кампанія вже знайшла підтримку серед багатьох всесвітньо відомих письменників і діячів культури. Про свою готовність прийняти в участь у літературних читаннях вже заявили нобелівські лауреати – німецька поетеса, прозаїк, громадський діяч і художник Герта Мюллер (Herta Müller) і австрійська романістка, поет, драматург і літературний критик Ельфріда Єлінек (Elfriede Jelinek), – а також південноафриканський письменник і художник Брейтен Брейтенбах.

Кhodorkovsky.ru