Бібліотека конгресу США спростувала інформацію про порушення з книгами Шнеєрсона

Бібліотека конгресу США вважає, що не допускала порушень стосовно семи книг з бібліотеки Шнеєрсона, які Росія вимагає повернути. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявила директор з комунікацій найбільшої бібліотеки у світі Гейл Остерберг (Gayle Osterberg).

Остерберг вважає, що бібліотека діяла правильно відносно семи книг, які в 1994 році були передані в США з міжнародного бібліотечної абонементу. За її словами, бібліотека не отримувала жодних документів з російського суду, проте знає з повідомлень у ЗМІ, що в Росії на неї подали до суду.

1 липня 2013 стало відомо, що Міністерство культури РФ і Російська державна бібліотека (РДБ) подали позов до Арбітражного суду Москви проти бібліотеки Конгресу США, в якому вони зажадали повернути їм рідкісні книги з колекції засновника руху любавицьких хасидів Йосефа Шнеєрсона. Рекомендації звернутися до суду Мінкультури і РДБ отримали від Міністерства закордонних справ РФ.

Позов був поданий у відповідь на рішення американського суду, прийняте в січні 2013 року, згідно з яким Росія повинна виплатити штраф у розмірі 50 тисяч доларів за кожен день зберігання бібліотеки Шнеєрсона. Духовні спадкоємці Шнеєрсона з релігійного руху «Хабад», які живуть у США, вимагають повернення колекції починаючи з 1990-х років.

Колекція Шнеєрсона представляє собою зібрання давньоєврейських книг і рукописів, яке включає в себе близько 12 тисяч книг і 50 тисяч документів. Під час Першої світової війни книги знаходилися у Шнеєрсона, голови громади хасидів з білоруського села Любавич. Після революції частина книг була націоналізована радянською владою. Сам Шнеєрсон в 1930-і роки емігрував до Польщі, потім влаштувався в США. Йому вдалося вивезти з собою частину зборів, яке з Польщі потрапило до Німеччини, після Другої світової війни воно було вивезено до Москви трофейними бригадами.

Lenta.ru