Письменниця з дислексією отримала «Медаль Карнегі» за книгу для дітей

У Великобританії вручили головну премію в галузі літератури для дітей – т.зв. «Медаль Карнегі». Цього року її отримала Саллі Гарднер, якій належить авторство відразу двох книг-номінантів: це «Химерний місяць», яка і стала в підсумку лауреатом премії, а також роман у стилі noir «Подвійна тінь», сюжет якого розвивається між Першою і Другою світовими війнами.

Героєм книги «Химерний місяць», яка, до слова, одразу вийшла і в папері, і в електронному вигляді, став хлопчик, який живе в умовній (не реальній) Англії в умовні 50-ті р.р. ХХ ст. і страждає дислексією (порушенням сприйняття тексту і письма). Його країна в цей час одержима ідеєю підкорення космосу і прагне випередити в даному питанні сусідів. У такій напруженій обстановці дитині не доводиться сподіватися на допомогу дорослих і зі своїми проблемами доводиться справлятися самотужки.

Цікаво, що про проблему дислексії Саллі Гарднер знає не з чуток – вона, визнана письменниця, сама страждає цією недугою, причому до своїх чотирнадцяти років не могла освоїти ні читання, ні письмо. Саллі змінила безліч шкіл і пережила мільйони насмішок, а в підсумку із відзнакою закінчила Коледж святого Мартіна і стала художником-костюмером, потім – ілюстратором, а після і письменницею. «Химерний місяць» – це тридцять четверта книга Саллі Гарднер.

Новости литературы