Німецький і британський медіаконцерни створили найбільше видавництво у світі

Німецький медіаконцерн Bertelsmann і британський Pearson заявили про завершення операції зі злиття своїх видавничих підрозділів Random House і Penguin Group.

У результаті було створено найбільше видавництво світу Penguin Random House. У новому підприємстві Bertelsmann належить 53%, Pearson – 47%, йдеться в повідомленні компаній, передає “Интерфакс”.

Угода охоплює видавничий бізнес концернів у США, Великій Британії, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Індії, Іспанії, а також у країнах Латинської Америки, Азії та Південної Африки, але не операції Bertelsmann в Німеччині. При цьому Pearson зберігає за собою права на використання бренду Penguin в освітньому бізнесі. За умовами угоди, ані Bertelsmann, ані Pearson не зможуть продати навіть частину своєї частки в Penguin Random House протягом трьох років.

Обидві компанії визнали, що об’єднання видавничих операцій дозволить створити сильніщу платформу з більш значними ресурсами для інвестицій в нові моделі цифрового друку, а також ринки, що швидко ростуть та розвиваються.

У Penguin Random House, центральний офіс якого розташований в Нью-Йорку, буде працювати майже 11 тисяч співробітників. Річний оборот видавництва сягне близько 3 млрд євро.

Голова ради директорів і головний виконавчий директор Random House Маркус Долі, який обіймав ці посади з 2008 року, стане головним виконавчим директором Penguin Random House. Джон Макінсон, який очолював Penguin Group з 2002 року, призначений на посаду голови ради директорів нового видавництва.

Голова правління Bertelsmann Томас Рабе назвав злиття двох видавництв історичним. Зокрема, він заявив, що невелике підприємство, яке відкрилося 178 років тому, перетворилося 1 липня 2013 року на найбільший у світі книжковий бізнес.

Penguin Random House охоплює 250 видавничих фірм і контролюватиме близько 26% світового видавничого ринку, обігнавши французьку Lagardere, частка якої оцінюється в 17%.

Newsru.ua