Російське Міністерство культури подало до суду на бібліотеку конгресу США

Міністерство культури РФ і Російська державна бібліотека (РДБ) 1 липня подали позов до Арбітражного суду Москви проти бібліотеки Конгресу США. У позові вони зажадали повернути сім рідкісних юдаїстичних книг з бібліотеки Шнеєрсона. Про це повідомляється в прес-релізі відомства, що надійшов до редакції «Ленты.Ру».

У судовий процес також залучили організацію «Агудас Хасиди Хабад», якій Конресс передав спірні книги для тимчасового користування.

Сім юдаїстичних книг американці отримали в 1994 році з міжнародного бібліотечного абонементу. РДБ, як сказано в прес-релізі, вимагало повернути їх, однак Конгрес США ніяк на це не відреагував. Тому Мінкульт, «здійснюючи повноваження власника від імені держави щодо цих книг, що мають загальнонаціональне значення», вирішив подати позов проти американців.

Звернутися до суду міністерству культури в лютому 2013 року порадив російський МЗС. Приводом до цього стало рішення американського суду, який наклав на Росію штраф у розмірі 50 тисяч доларів за кожен день зберігання бібліотеки Шнеєрсона.

Бібліотека, що стала приводом суперечки, налічує 12 тисяч книг і 50 тисяч рідкісних документів. Більша її частина зберігається в Москві. Колекцію почали формувати в XVIII столітті хасидські равіни. Під час Першої світової війни книги знаходилися у глави громади хасидів з білоруського села Любавич Іцхака Шнеєрсона. Під час революції, а також Другої світової війни велика частина книг була націоналізована радянською владою.

Lenta.ru