Завдяки поширенню англомовної грамотності видавці США збілшили експорт книг на 7,2 %

Опублікована статистика, що свідчить про те, книжкові ринки яких країн виявилися пріоритетними для гравців американської видавничої галузі з точки зору експорту.

Журнал Publishers Weekly з посиланням на сервіс BookStats наводить витяги зі статистики, що об’єднала дані про експорт книжкової продукції американських видавців за підсумками 2012 року. У цілому продажі експортованих книг зросли на 7,2% до 833,4 мільйона доларів, при цьому зростання склало 1,3% для друкованої продукції і 63% – для цифрової. Найбільші ринки для експорту паперових книг з точки зору обсягу в примірниках – Великобританія, Німеччина, Австралія, Південна Корея, Філіппіни і Сінгапур, з точки зору прибутку – Британія, Філіппіни, Франція, Колумбія та Об’єднані Арабські Емірати. Експорт книг у цифровому форматі найактивніше йшов у Великобританію, Австралію, Німеччину, Францію, Норвегію і Швейцарію, найбільший приплив прибутку спостерігалося з Німеччини, Нової Зеландії, Іспанії та Італії.

Цікаво, що затребуваний за підсумками року був сегмент літератури для підлітків, ця продукція забезпечила американським видавцям чималі прибутки з багатьох експортних ринків, особливо в Азії. Азіатський книжковий ринок демонструє активне зростання завдяки поширенню англомовної грамотності та системи ELT у сфері освіти, а також зростаючому інтересу до таких сфер як бізнес, менеджмент, технології та фінанси. У багатьох країнах, зокрема, в Італії, Іспанії, Японії та Китаї, важливим каналом продажів стали онлайн-ретейлери: йдеться як про відомих світових учасників ринку, що відкривають нові підрозділи, так і про місцеві ініціативи.

Pro-books.ru