Знайдений єдиний прижиттєвий портрет автора “Войцека”

У Німеччині виявлено єдиний прижиттєвий портрет поета і драматурга Георга Бюхнера, повідомляє DPA. Малюнок олівцем датований 1833 роком – тоді літератору було 19 або 20 років, а до його смерті залишалося чотири роки. На портреті Бюхнер сидить за столом і тримає в лівій руці нотний лист.

Спеціаліст з життя і творчості Бюхнера Гюнтер Остерло (Günter Oesterle) знайшов зображення на горищі будинку в місті Гіссен (земля Гессен). У Гиссені драматург навчався медицині та природничих наук. Автором малюнка є художник місцевого театру (ім’я не називається).

Малюнок ще будуть досліджувати. Директор Інституту Матільденхее (Дармштадт) Ральф Байль, що представив журналістам портрет, уже назвав його «знахідкою століття».

За коротке життя Бюхнер написав три драматичні твори (не рахуючи переказів з Гюго), які дійшли до нас: це п’єса «Смерть Дантона», яка осмислює французьку революцію і яка дала зразок сучасної драмі, комедія «Леонс і Лєна», і головний твір – драма «Войцек», на основі якої композитор Альбан Берг створив свою знамениту оперу (1914-1925), а режисер Вернер Херцог – фільм (1979).

Lenta.ru