Автор “Чужого проти Хижака” взявся за Селінджера

Селінджер, невловимий автор “Над прірвою в житі”, був одним з найвідоміших затворників Америки і оберігав своє особисте життя з фанатичною впертістю. Але навіть він, можливо, був би вражений величезними зусиллями, які застосовуються, аби тримати у таємниці подробиці нового документального фільму, який був зроблений про його життя і творчість.

Фільм називається просто “Селінджер” і є дітищем Шейн Салерно, який дев’ять років займався цим проектом, витрачаючи сотні тисяч доларів із власної кишені. Цей крок є серйозним зрушенням у кар’єрі Салерно, найбільш відомого, як автор блокбастерів “Чужий проти Хижака” і “Армагеддон.”

Але обіцянка зняти покрови з життя одного з найбільш шанованих письменників Америки виявилася смачною приманкою для Голлівуду. “Селінджер” був куплений незалежним кіномагнатом Харві Вайнштейном після того, як він побачив повідомлення про закритий показ його о 7.30 ранку перед церемонією “Оскар”.

Салерно і його команда заявили, що також випускають ТВ-шоу на документальній основі і уклали угоду з видавництвом Саймон і Шустер, щоб видати книгу під назвою “Приватні війни Селінджера”.

Селінджер помер у віці 91 року. Хоча публікація “Над прірвою в житі” 1951-го року зробила його багатим і знаменитим, Селінджер тікав від уваги. У 1953 році він залишив Нью-Йорк, щоб оселитися у тихій сільській місцевості і уникав контактів із ЗМІ. Його остання опублікована робота вийшла у 1965-му році, і його останнє інтерв’ю – що його здобули у Селінджера обманом, – було у 1980 році.

Але дехто несхвально відреагував на проект Салерно. Хоча він стверджує, що опитав більше, ніж 200 осіб, син Селінджера Метью повідомив New York Times, що жоден з кола друзів, що оточували батька, не співпрацювали з проектом.

Це зауваження викликало швидке спростування. “При всій повазі до Метт Селінджер, він не бачив фільму. Ми бачили фільм, і, на жаль Метт Селінджер не має точної інформації”, –  сказав Салерн.

Ґардіан