Британський письменник Стівен Фрай начитав «Євгенія Онєгіна»

У Мережі з’явилася аудіокнига «Євгеній Онєгін» Олександра Пушкіна, начитана британським письменником, критиком і актором Стівеном Фраєм.

На сайті, який присвячений проекту, повідомляється, що його здійснив центр Digital October. Аудіокнигу можна завантажити безкоштовно.

На сайті зазначається, що існують більше 40 перекладів «Євгенія Онєгіна» англійською мовую, зроблених починаючи з 1881 року. Першим роман у віршах англійською переклав Генрі Сполдінг, одним з останніх вдалих перекладів стала робота перекладача російської літератури Стенлі Мітчела, виконана в 2008 році.

«Якщо ви не знаєте «Євгенія Онєгіна»… Не тому, що це я, а тому що це один з найвидатніших творів людства fryreadsonegin.com І все це безкоштовно!», – написав Фрай у своєму твіттері.

Для проекту за участю Стівена Фрая був обраний переклад, зроблений Джеймсом Фаленом в 1990 році. Вважається, що саме його варіант найточніше відображає художню цінність оригіналу і близький до нього.

Стівен Фрай в якості читця аудіокниг насамперед відомий озвучуванням всіх семи книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. Фрай також записував власні твори і книги Алана Мілна, Роальда Даля та інших відомих письменників.

Він відрізняється вишуканою класичною англійською вимовою і вважається носієм бездоганної англійської мови. У Британії навіть вийшла книга, присвячена важкій науці «говорити, як Стівен Фрай».

Digital October – центр нових технологій та технологічного підприємництва, заснований у грудні 2010 року. У 2012-му Digital October отримав дві премії Рунета в номінаціях: Стартап-навігатор року і Наука і освіта.

Фокус