У Москві закрили програму культурного просвітництва гастарбайтерів

Влада Москви з причини неефективності закрила програму «Музеї для мігрантів», за допомогою якої планувалося донести до гастарбайтерів основні російські культурні цінності. Про це пишуть «Известия» з посиланням на начальника відділу музейно-виставкової роботи міського департаменту культури Антона Горянова.

За словами Горянова, програму не підтримали ні представники Федеральної міграційної служби, ні самі трудові мігранти. «Був проведений експеримент: кілька таджиків запросили до музею, але всі сказали, що підуть, тільки якщо їм заплатять від 300 до 500 рублів», – розповів представник департаменту культури.

Горянов зазначив, що після прийняття закону про обов’язкове вивчення гастарбайтерами російської мови, програма знову може стати актуальною, але примусово окультурювати мігрантів не можливо. «Департамент культури готовий запропонувати програму, але ми не можемо бігати за мігрантами по будівництвах. Якщо на законодавчому рівні їх зобов’яжуть вивчити російську мову і приведуть до музею, ми будемо готові їх прийняти », – сказав він.

Голова громадського руху «Таджицькі трудові мігранти» Каромат Шаріпов зі свого боку заявив, що до впровадження культурних програм потрібно налагодити нормальні відносини між мігрантами та корінним населенням російських міст. «Всі ці люди приїжджають до Москви на час – працювати, а не по музеях ходити. Їхнє життя дуже важке, а ставлення до них москвичів зовсім вбиває  бажання дізнаватися про місто, в якому вони працюють, більше. Корінні жителі великих міст звикли до того, що мігранти за ними прибирають, ремонтують дороги, працюють на будівництвах – і ставлення до них відповідне – як до обслуговуючого персоналу, дешевої робочої сили», – констатував Шаріпов.

Програма «Музеї для мігрантів» була запущена в столиці, а також у низці інших російських міст з 2012 року. «Ми разом з федеральною міграційною службою будемо людей, які приїжджають до Москви на заробітки, намагатися якось навчати і показувати їм цінності столиці, демонструвати загальнолюдські принципи», – розповідав про програму незадовго до її запуску голова культурного департаменту Москви Сергій Капков.

Програму намагалися запустити на базі декількох московських музеїв, в тому числі Державного літературного музею та Музею Москви. Мігрантам пропонувалося безкоштовно відвідати виставки, присвячені російській історії та культурі.

Lenta.ru