Рукопис роману “Сніданок у Тіффані” купив російський міліардер

Рукопис роману Трумена Капоте «Сніданок у Тіффані», виставлений на аукціон, за 306 тисяч доларів, придбав російський мільярдер Ігор Сосін, повідомляє Associated Press у п’ятницю 26 квітня, з посиланням на організатора торгів – аукціонний будинок RR Auction. Сосін – засновник мережі магазинів товарів для дому «Старик Хоттабич» – планує виставляти раритет в Москві і Монако, розповіли представники RR Auction.

Аукціон проходив з 18 по 25 квітня. Перед початком торгів організатори заявляли, що планують виручити за лот щонайменше 250 тисяч доларів.

84-сторінковий текст «Сніданку у Тіффані» був надрукований Капоте в 1958 році для видавничого дому Random House. Рукопис містить численні авторські позначки, в тому числі про зміну імені головної героїні з Конні Густафсон (Connie Gustafson) на Холлі Голайтлі (Holly Golightly).

Спочатку права на «Сніданок у Тіффані» придбав журнал Harper’s Bazaar, однак він відмовився від публікації роману через «сумнівний» образ головної героїні – молодої дівчини, що живе за рахунок багатих коханців. У Harper’s Bazaar права на роман викупив журнал Esquire, де в 1958 році і був вперше надрукований «Сніданок у Тіффані». Майже одночасно з публікацією роману в Esquire «Сніданок у Тіффані» випустило у вигляді книги видавництво Random House.

У 1961 році на екрани вийшла екранізація роману, головну роль в якій зіграла Одрі Хепберн. Фільм «Сніданок у Тіффані», знятий режисером Блейком Едвардсом, був удостоєний двох премій «Оскар».

Lenta.ru