Шекспір був шкільним вчителем?

Вільям Шекспір ​​викладав у школі в селі Тітчфілд на півдні Великобританії перед тим, як почав свою театральну кар’єру. З такою заявою виступили неназвані місцеві історики, повідомляє «The Times».

Мешканець будинку, який за часів Шекспіра був школою, Кен Гроувз (Ken Groves) заявляє, що багато фактів опосередковано вказують на перебування драматурга в Тітчфілді. Як приклад він наводить відомі рядки письменника Джона Обрі, який зазначав, що Шекспір ​​викладав у сільській школі.

Ім’я Шекспіра пов’язано з селом Тітчфілд через покровителя великого автора – третього графа Саутгемптона Генрі Різлі. Йому присвячені дві поеми пера драматурга. У число володінь Різлі входило абатство Тітчфілд, яке розташоване навпроти будівлі школи.

Директор Шекспірівського інституту професор Майкл Добсон (Michael Dobson) вважає, що Шекспір ​​навряд чи провів значний час в селі. За його словами, в Лондоні британський письменник з’явився вже як перспективний драматург, а значить не міг довго займатися викладанням в сільській школі.

Разом з тим, село Тітчфілд вже висунуло себе на здобуття гранту Фонду лотереї для охорони культурної спадщини (Heritage Lottery Fund). Розмір гранту становить 600 тисяч фунтів стерлінгів (920 тисяч доларів США). На ці гроші в селі планують організувати екскурсії по шекспірівським місцях, єлизаветинський театр, а також інтерактивну виставку.

«Втраченими роками» називають період життя Шекспіра безпосередньо перед початком його театральної кар’єри в Лондоні в 1592 році. До цього часу остання згадка про життя письменника датована 1585 роком, коли у нього народилися близнюки. Існує безліч теорій щодо того, чим драматург займався протягом цих семи років. Одні вважають, що він міг ховатися від переслідування за браконьєрство, інші – що він працював в лондонському театрі конюхом.

Lenta.ru