Австралія заплатила, щоб екранізацію роману Жуля Верна «20 тисяч льє під водою» перенесли на її територію

Влада Австралії виділила $ 21,6 млн на екранізацію роману Жуля Верна «20 тисяч льє під водою», щоб перенести знімальний процес на територію країни

Заявлена ​​сума стане для Австралії найбільшим вкладенням в закордонний фільм. Разом з тим, студія Disney поки не прийняла остаточне рішення щодо запуску картини у виробництво, повідомляє lenta.ru з посиланням на The Australian.

Перенесення зйомок повинно створити до двох тисяч робочих місць. До таких заходів влада вдалася, оскільки іноземні компанії неохоче організовують зйомки в Австралії з міркувань економії на тлі високого курсу австралійського долара. У 2012 році уряд країни вже дотував $ 12,8 млн для перенесення зйомок «Росомахи» з Х’ю Джекманом у головній ролі в Сідней.

Режисером нового фільму «20 тисяч льє під водою: Капітан Немо», виступить Девід Фінчер. Акторський склад картини поки не визначений. У лютому 2013 року стало відомо, що Бред Пітт, якого Фінчер бачив в ролі гарпунера Неда Ленда, не візьме участі в проекті. За непідтвердженими даними, переговори ведуться з Ченінгом Татум.

Сусідка Австралії Нова Зеландія також вдавалася до субсидій для залучення міжнародних кінопроектів. Щоб остаточно переконати творців трилогії «Хоббіт» проводити зйомки там само, де знімався «Володар кілець», уряд країни виділив на фільм $ 67 млн. Згодом новозеландська опозиція на тлі касових успіхів картини зажадала повернути інвестовані кошти.

Роман Жуля Верна «20 тисяч льє під водою» вийшов в 1869 році. Найвідомішою екранізацією книги вважається фільм 1954 року, також випущений студією Disney. Роль Неда Ленда в картині виконував Кірк Дуглас.

Фокус