Письменники Сергій Лук’яненко та Роман Злотников судяться з інтернет-бібліотекою

Позов про порушення авторських прав проти інтернет-бібліотеки подали до одного з московських судів письменники-фантасти Сергій Лук’яненко та Роман Злотников. Фантасти вимагають 1 мільйон рублів компенсації.

Відомі російські письменники-фантасти Сергій Лук’яненко та Роман Злотников подали позов про порушення їхніх авторських прав сайтом epub4iphone.ru, онлайн-бібліотекою для пристроїв Apple. У заяві, поданій авторами в Чертанівський суд Москви, свій збиток фантасти оцінюють в 1 мільйон рублів, по 100 тисяч за кожен роман, викладений у вільному доступі без відома правовласників.

У ролі відповідача виступає адміністратор epub4iphone.ru Олексій Полікарпов, який не вважає себе винним в порушенні авторських прав, оскільки, як він пояснив на першому судовому засіданні, твори на сайт викладалися сторонніми користувачами.

Адвокат Сергія Лук’яненка Михайло Чернявський не виключає, що сторонам вдасться домовитися в позасудовому порядку, передають «Известия», проте не уточнює суму виплат у разі мирової угоди. Наступне засідання суду за позовом призначено 4 лютого 2013 року.

Нагадаємо, що минулоріч Сергій Лук’яненко та видавництво «Ексмо» вже виграли суд проти власника сайту etexlib.ru. Суд частково задовольнив вимоги позивачів, стягнувши з відповідача не 500 000 руб., як спочатку передбачалося, а тільки 300 000 руб. компенсації за порушення авторських прав.

Pro-books