Гей-поет Річард Бланко читатиме вірші на інавгурації президента США


Скоро, 21 січня, відбудеться друга інавгурація Обами. Комітет з її проведення оголосив ім’я чергового інавгураційного поета. Ним став Річард Бланко – латинос, син кубинських емігрантів і гей. Він повинен написати вірші на інавгуральну тему «Єдиний народ. Єдине майбутнє».
Сам Бланко говорить про свій «духовний зв’язок» з Обамою, що виник як тільки той з’явився на політичній арені. Їх життєвий шлях багато в чому схожий, шлях мультикультурного досвіду, описаний в автобіографії Обами «Мрія про мого батька».

 

Саме через це, а не тільки через політику прийшов Бланко до Обами. «Я повністю вписуюся в історію життя Обами, в те, як він говорить і пише про свою сім’ю», – сказав Бланко по телефону з села Бетель, штат Меріленд, де він зараз живе. За його словами, коли він пише про свою сім’ю, він пише одночасно і про Обаму, настільки переплітаються їх духовні зв’язки.

Як сказала прес-секретар інавгураційного комітету Едді Візенант, Бланко повинен написати «абсолютно нові вірші», які він прочитає зі сходів Капітолію у Вашингтоні в ході інавгурації Обами.

 

Друзі поета з ентузіазмом зустріли вибір Обами. «Я думаю, що вибір Обами зупинився на Бланко тому, що його Америка аналогічна Америці Обами, – говорить колумністка газети«Маямі геральд» Ліз Балмаседа. – Не треба бути іммігрантом, латиносом або геєм, щоб зрозуміти вірші Ричарда і зануритися в них», – вважає вона.

Початок цієї традиції поклав президент Кеннеді. Він запросив на свою інавгурацію великого американського поета Роберта Фроста, який прочитав свої вірші, написані спеціально для цієї церемонії. Потім цю традицію продовжив президент Клінтон. Його фавориткою виявилася видатна негритянська поетеса Майя Анджелоу. Перша інавгурація президента Барака Обами теж супроводжувалася поетичним читанням.

За матеріалами MK.ru