Скоро вийдуть невідомі раніше твори Солженіцина

На сторінках щорічного альманаху “солженіцинські зошити” можна буде прочитати не публіковані раніше твори видатного письменника і лауреата Нобелівської премії з літератури. Про це сьогодні повідомила його вдова Наталія Солженіцина, повідомляють іноземні ЗМІ.

Вона виступила в Національній вищій школі образотворчих мистецтв в Парижі в рамках циклу зустрічей з відомими російськими письменниками та діячами культури і представила перший номер збірника, що складається з п’яти частин.

“Перший розділ – це неопубліковані тексти Олександра Солженіцина, яких ще дуже багато”, – розповіла вона.

Другий складається з найцікавіших доповідей, що прозвучали на семінарах, на яких вивчалося творчість письменника.

“Є розділ, присвячений щорічній літературній премії імені Солженіцина, і розповідь про те, що виросло на “солженіцинському полі “за рік”, – зазначила Наталія Солженіцина.

Остання частина альманаху – це так звані знахідки. Туди включено, наприклад, листування зі знаменитим літературознавцем Юрієм Лотманом і з автором Лідією Чуковською. Ці листи будуть опубліковані вперше, уточнила вдова письменника.

За її словами, триває також робота над зібранням творів Солженіцина, яке, за його власним задумом, має складатися з 30 томів. На сьогоднішній день видано 16 томів, ще два вже майже готові до друку. Однак публікація йде занадто повільно. З моменту смерті письменника в 2008 році світ побачили лише 6 томів. Найближчим часом буде опубліковано щоденник, появи якого з нетерпінням чекають шанувальники творчості російського автора.