“Казакі” атакували музей Набокова

У вікно музею-квартири Володимира Набокова, який знаходиться в Петербурзі на Великій Морській вулиці, вночі 9 січня кинути пляшку. Про це повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на заступника директора музею.

За його словами, в пляшці була записка з цитатою з Старого Завіту “на тему блуду”. Хто розбив вікно і написав записку, невідомо. Жодних підписів виявлено не було. Чиновник припустив, що хуліганами можуть бути школярі.

Він також розповів, що на електронну адресу будинку-музею Набокова, де народився письменник, почали надходити листи образливого характеру, однак без погроз. Які саме образи маються на увазі, не уточнюється. Керівництво музею написало заяву в поліцію за фактом вчиненого акту вандалізму, вже розпочата дослідча перевірка.

При цьому “Фонтанка.ру” повідомляє, що музей отримує агресивні листи протягом декількох місяців. “Це якісь божевільні міркування на тему моральності В них розповідають вигадані події з життя Набокова, які не мають ніякого відношення до дійсності.” – Розповіла директор музею Тетяна Пономарьова. За її словами, загальний зміст послань такий: “Як ви не боїтеся Гніву Божого, пропагуючи педофілію Набокова”

У редакцію “Фонтанкі.ру”, в той же день, коли був здійснений акт вандалізму, надійшов лист, з якого випливає, що за киданням пляшки в музей стоять “петербурзькі казаки”. Автор листа повідомив, що був серед тих, хто “підняв руку” на Піотровського (директор Ермітажу), виставку братів Чепмен і підписав листа проти спектаклю “Лоліта” в Петербурзі.

“Тепер наш т.зв.” отаман “хоче використовувати зовсім інші засоби боротьби з Набоковим та іншими нехристиянськими і неможливими до показу мистецтвами. Один з наших активістів скоїв напад на музей Набокова, до цього постійно посилаючи їм листи з погрозами. Він кинув у вікно пляшку з запискою, де були цитати з Біблії і загрози нападу “, – йдеться в листі. При цьому автор листа повідомив, що не підтримує такі радикальні заходи, вжиті “отаманом” і не хоче бути співучасником. Він також повідомив, що в планах у” казаків” – нова будівля Ермітажу і галерея “Ерарта”, а також вигнання Набокова з Петербурга.

Самопроголошені “Казаки Петербурга”, від яких відхрестилося Санкт-Петербурзьке козацьке товариство, в жовтні 2012 року домоглися заборони моновистави артиста Мозгового “Лоліта” у галереї сучасного мистецтва “Ерарта”. Вони ж писали скарги на виставку братів Чепменів в Ермітажі, вказуючи на те, що вона ображає почуття віруючих, однак прокуратура не виявила ознак екстремізму в експозиції. Хто насправді ховається за цією групою людей, невідомо.