«Будинок тиші» Орхана Памука номіновано на «азійського Букера»

Роман «Будинок тиші» турецького письменника Орхана Памука, який вперше переклали на англійську 2012-го року, включено до короткого списку «азійського Букера» – нагороди «The Man Asian Literary Prize».

Весь шорт-лист, до якого пройшло п’ять письменників з 15 претендентів, опубліковано на офіційному сайті премії. «Будинок тиші», написаний Памуком в 1983 році, розповідає про тиждень із життя турецької сім’ї – про те, як троє онуків приїздять відвідати свою бабусю у передмістя Стамбула. Розповідь ведеться від імені п’ятьох героїв, кожному із яких відведено різну кількість глав. Дія роману, що став другим великим доробком письменника, розгортається в Туреччині влітку 1980, напередодні державного перевороту. Через історію однієї родини Памук малює картину життя турецького народу XX століття.
Твори Памука перекладено на 60 мов. Англійською книгу переклав Роберт Фінн, літературознавець і колишній дипломат.
Крім роману Памука на «азійського Букера» номіновано книгу письменника малайського походження Тан Тванні Енга «Сад вечірніх туманів» і дебютний роман «Наркополіс» автора з Індії Джита Тайл: обидві книги були в шорт-листі британського «Букера». До п’ятірки фіналістів також пройшов роман японської письменниці Кавакамі Хіромі «Портфель» і твір пакистанського письменника Мусхарафи аль Фарука «Між землею і пилом». У 2012 році на «The Man Asian Literary Prize» було подано 108 заявок. Володар премії, який стане відомим 14 березня, отримає 30 тисяч доларів, а перекладач – 5000.
«The Man Asian Literary Prize» вручається авторам з країн Азії, чиї роботи перекладено на англійську, або які було написано англійською впродовж попереднього календарного року. Премію було засновано 2007-го. Першим володарем «азійського Букера» став китайський письменник Цзян Ронг з романом «Вовчий тотем». З 2013 року премія, спонсором якої впродовж п’яти років виступала група компаній «Man» (основний спонсор британського «Букера»), називатиметься «Asian Literary Prize». Після того, як «Man Group» у жовтні 2012 року оголосила про те, що припинить підтримувати премію, почалися пошуки нового спонсора.

Книгоман