В Італії знайшли статуї персонажів Овідія


Італійські археологи в ході розкопок стародавньої вілли недалеко від Риму виявили сім статуй, які імовірно пролежали під землею близько 2 тисяч років. Як повідомляє Agence France-Presse, всі скульптури зображують героїв міфу про Ніобу, описаних в “Метаморфозах” Овідія.

Двометрові статуї лежали на дні басейну вілли, що належала, на думку археологів, покровителю Овідія Валерія Мессали Корвіна. Керівник групи дослідників Елена Каландри розповіла, що вони раніше знайшли сліди, що вказують на існування статуй на цій території. Спочатку були проведені пошукові роботи, після чого почалися повномасштабні розкопки.

Вчені припускають, що скульптури заввишки близько двох метрів могли впасти в басейн під час землетрусу. Всі статуї знаходяться в доброму стані і мають виняткову важливість для історії. Головне завдання археологів полягає в датуванні створення статуй – це дозволить визначити, чи були вони створені до того, як Овідій написав “Метаморфози”, або після.

Як повідомляється на сайті Partito Democratico, скульптури після реставрації, швидше за все, будуть доставлені в рідне місто Овідія – Сульмону.

Міф про Ніобу, матір 14 дітей, свідчить, що вона, запишалася своїми нащадками, вирішила зрівнятися з Лето, матір’ю божественних близнюків Аполлона й Артеміди. За свою гординю Ніоба була покарана: Аполлон і Артеміда вбили її дітей. Від горя вона перетворилася на камінь, із якого текли сльози.

Lenta.ru