Електронні книги стали популярніші в США на 7%

Згідно з проведеними дослідженнями, читачі в США дедалі активніше відмовляються від друкованих видань, обираючи натомість книжки в електронному форматі й, відповідно, пристрої для їх читання, повідомляє pro-books.ru.

 

Кількість читачів е-книжок постійно зростає. За минулий рік кількість тих, хто надає перевагу літературі в електронному вигляді, у США зросла з 16 до 23 відсотків. За той самий період кількість тих, хто читає друковані книжки, знизилася з 72 до 67 відсотків. Дослідження проводилися серед американців (від 16 років) аналітичною компанією Pew Research Center. Було опитано понад 2000 респондентів. Що стосується кількості читачів Америки загалом, то, порівняно з 2011 роком, у 2012 році вона впала на 3% – з 78 до 75 відсотків.

На думку авторів дослідження, збірний портрет «покоління, що читає е-книжки», такий: це представник середнього класу, у віці між 30 і 49 роками, що закінчив коледж чи університет і заробляє понад 75 000 доларів на рік.

Зрозуміло, зростання популярності е-книжок зумовило збільшення кількості власників електронних пристроїв для читання. З 18% у кінці 2011 року до 33% у кінці 2012 зросла кількість власників планшетів або букрідерів. Ці дані ще не остаточні, бо підсумки святкового сезону підбиватимуть, за традицією, в січні.

За даними компанії Flurry, тільки на католицьке Різдво, 25 грудня, по всьому світі було активовано понад 17,4 мільйона смартфонів і планшетів на платформах iOS і Android, причому на планшети припало більше половини всіх активованих пристроїв. Раніше онлайн-рітейлер Amazon заявив, що рідери і планшети лінійки Kindle очолюють список бестселерів сайту в розряді «Електроніка» у святковий сезон.

Окрім падіння ринку паперових книжок, свої позиції втрачають і букрідери: дедалі більше користувачів надають перевагу універсальним планшетам, а професіонали пророкують букрідерам долю пейджерів, тобто майже цілковите зникнення із масового продажу. Як раніше повідомлялося, фахівці американської маркетингової компанії IHS iSuppli впевнені, що ринок букрідерів досяг свого піку в 2011 році й далі буде тільки скорочуватися.