Вдова Теда Хьюза реабілітує письменника в мемуарах

Вдова англійського поета-лауреата Теда Хьюза Керол напише мемуари про свій шлюб з літератором, який помер від раку в 1998 році. Як повідомляє BBC News, Керол Хьюз заявила, що прожила з ним 28 щасливих років і хоче залишити спогади для нащадків.

Однією з причин, чому Хьюз вирішила взятися за перо, стали попередні біографії поета, написані сторонніми людьми. На її думку, ніхто не може знати про те, що насправді відбувається між двома людьми окрім них самих. Хьюз, яку хвилює той факт, що біографи засуджують її чоловіка, також попросила утриматись від оцінки пережитих ним трагічних подій.

Керол, яка вийшла заміж за Теда Хьюза в 1970 році, була його другою дружиною. Першим шлюбом він був одружений на американській поетесі й письменниці Сільвії Плат, яка мучиласа майже 20 років депресією. Після розлучення з Хьюзом в 1962 році депресія Плат посилилася, а в 1963-му вона покінчила життя самогубством. Після її смерті в ЗМІ почалося цькування Теда Х’юза, якого називали винуватцем того, що сталося.

Як відзначає The Daily Telegraph, реабілітація Хьюза, одного з найбільших британських авторів післявоєнного часу, почалася тільки після його смерті в 1998 році. Тоді були опубліковані його вірші до Плат, пронизані любов’ю і болем. В одному з них Хьюз, який тяжко переживав її самогубство, звинувачував себе.

Стосунки Сільвії Плат, яка посмертно отримала Пулітцерівську премію, і Теда Хьюза стали приводом для декількох книг і фільмів. У 2003 році на екрани вийшла біографічна драма “Сільвія”, присвячена подружній парі, де роль Плат виконала Гвінет Пелтроу, а Теда Хьюза – Деніел Крейг. В кінці січня 2013 вийде біографія Плат “Любовна пісня божевільної дівчини”, написана Ендрю Вілсоном.

Lenta.ru