Фізики проти казки: чайок, що переносили персик, мало бути більше

Студенти-фізики з Університету Лестера засумнівалися в тому, що 501 чайки достатньо для того, щоб підняти в повітря гігантський персик, як це описано в дитячій книзі Роальда Даля. Про дослідження, присвяченому казці «Джеймс і гігантський персик» (1961), пише газета The Guardian.

Головний герой книжки запрягав чайок по одній, поки птахів не стало достатньо, щоб підняти в повітря гігантський магічний персик. Фізики вирахували приблизну вагу персика, враховуючи щільність плоду, а також свідчення Даля, що він був розміром з маленький будинок. Щоб зрушити такий персик з місця, необхідно прикласти силу в 4890000 579 ньютонів, підрахували студенти.

За даними вчених, однієї чайки вистачить не більше, ніж на два ньютона, а значить для підйому в повітря необхідні 2425000 907 таких птахів, а ніяк не 501.

Британський письменник писав «Джеймса і гігантський персик» для своїх дітей, проте сім’я умовила його віднести казку у видавництво, і книга отримала неймовірну популярність. Після цього знаменитий оповідач продовжив писати книги для дітей, серед яких – «Чарлі і шоколадна фабрика», «Незрівнянний містер Фокс» і «Матильда».

Lenta.ru