У Лондоні відкриється перший британський центр мистецва книги

Саймона Ґуда, який відкриває  в Лондоні Центр мистецва книги, надихнула на заснування центру тримісячна поїздка та відвідини мистецьких центрів США.

 

«Ця поїздка була, як Святий Грааль», – говорить Гуд про подорож з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса. По суті, центр присвячений мистецтву у формі книги. «Тоді у вас виникає питання, що ж таке книга? – додає він – Мій досвід дозволяє говорити про неї як про використання традиційних методів, таких як палітурний, якісний друк – але не зовсім…»

Якщо це не зрозуміло, то Ґуд сподівається, що люди зможуть просто прийти в центр і самі дослідити художню форму книги.

 

Можна сказати, що книга як мистецтво існувала в середньовіччі, але як ремесло вона виросла з французької традиції «livres de peinture» на зламі ХХст. Відтоді були футуристичні художні книги, книги сюрреалістів, книги концептуальних художників і багато іншого.

 

У США перший центр мистецтва книги відкрився в Нью-Йорку 38 років тому, пізніше подібні установи з’явилися в Чикаго, Міннеаполісі, Портленді, Лос-Анджелесі і Сан-Франциско.

 

Ґуд заявив, що його поїздка Америкою, «у гостях цих неймовірних установ», була одкровенням, це і призвело до створення Лондонського центру мистецва книги у 365 квадратних метррах приміщення, що фінансується за рахунок членських та благодійних внесків.

 

У центрі будуть проводитися заняття і семінари, як для початківців, які шукають хобі, так і для професіоналів, які не можуть легко отримати доступ до спеціального обладнання, необхідного для створення книг.

 

Центр мистецтва книги відкривається уже цього місяця і Ґуд сподівається, що протягом року через центр пройде близько 2000 людей.

 

За матеріалами The Guardian