Перший пам’ятник Діккенсу з’явиться невдовзі з порушенням його заповіту

У червні 2012 р. в Портсмуті (Великобританія), на батьківщині Чарльза Діккенса з’явиться перший в країні пам’ятник письменнику, повідомляють «Новини літератури» з посиланням на BBC.

Відзначимо, що пам’ятників Діккенсу британці не ставлять зовсім не через неповагу до автора. Справа в тому, що сам класик в заповіті підкреслив прохання не ставити йому пам’ятників. Однак в Америці, Австралії і в Росії в різний час ця заборона була порушена – трималися тільки діккенсівські співвітчизники. Але святкування в національному масштабі на двохсотріччя Чарльза Діккенса в 2012-му р. очевидно зрушило пріоритети.

 

«Співдружність Діккенса» (Dickens Fellowship) – громадська організація шанувальників творчості і збирачів спадщини письменника – вирішила встановити пам’ятник за проектом скульптора Мартіна Дженнінгса, завдяки анонімній пожертві розміром у 25 тисяч фунтів.

Очікується, що пам’ятник відкриють 09.06.2013 р., у сто тридцять третю річницю смерті письменника. Фігуру Діккенса, що сидить за читанням, поставлять на Портсмутський ратушній площі.

Новости литературы