У Москві бомжі шукають у сміттєвих баках книжки і ходять до бібліотеки

Відкриття першого мобільного пункту зі збору книг для бездомних відбулося минулого тижня на Чистопрудному бульварі в Москві. Там був встановлений стелаж, на якому розташувалися кілька десятків літературних творів. Скористатися послугами бібліотеки міг кожен охочий, для цього не потрібно пред’являти паспорт або платити гроші.

У свою чергу, всі небайдужі зможуть пожертвувати будь-яку літературу до фонду бібліотеки. Бродяги годинами не сидять перед комп’ютерами, у них немає гаджетів, вони не слухають плеєр, вони відчувають на собі все велике місто разом з його людьми, його звуки, крики, шум, пил, бруд. У них немає можливості прочитати новий запис популярного блогера, немає можливості поскаржитися в твіттер. Все, що їх може порадувати – це література, яка дає світло і знання, замінюючи їм розуміння і довіра близьких людей.
«Нам не байдуже духовне життя людей, які не можуть себе самі забезпечити книгами, яким складно їх добути, адже матеріально має забезпечувати держава, а духовно допомогти може кожен з нас», – розповідають блогери, які є організаторами акції.

За їхніми словами, для створення такого проекту вони порадилися з бездомним, який розповів їм, що воліє шукати в сміттєвих контейнерах не тільки їжу та одяг, але і книги, журнали, газети, які він з великим задоволенням прочитує.
Блогери відзначають, що розраховують проводити такі акції частіше, і сподіваються на підтримку міської влади. На думку жителів столиці, читаючі бездомні стали виглядати краще звичайних волоцюг, вони не просять на горілочку, і розмови не обмежуються обговореннями смаків спиртних напоїв.