У британському Ньюкаслі збираються закрити майже всі бібліотеки


Після того, як в місцевій пресі Ньюкасла з’явилося повідомлення про те, що більшість із 18 міських бібліотек будуть закриті заради того, щоб заощадити кошти, популярні письменники почали кампанію проти цього рішення.

Міська рада Ньюкасла підрахувала, якщо закрити велику частину бібліотек міста або передати їх районним радам самоврядування, на цьому можна заощадити бюджетні 7 мільйонів фунтів стерлінгів.

За бібліотеки заступилися популярні британські автори, серед яких Філіп Пулман, Джулія Дональдсон, Мелорі Блекмен, Мег Розофф (Philip Pullman, Julia Donaldson, Malorie Blackman, Meg Rosoff), які разом з бібліотечними працівниками склали, підписали й направили керівництву міста лист, де повідомляють, що подібне «Рішення про драконівські скороченнях нас вразило, зараз не час закривати бібліотеки, адже те, якої шкоди це принесе спільноті міста не йде в порівняння з користю від економії грошових коштів». Також борці за бібліотеки назвали рішення міського керівництва «аморальним» і закликали придумати інший спосіб для заощадження коштів бюджету.

Реорганізації піддаються бібліотеки не тільки в Британії, але і в Росії, де нещодавно розгорівся скандал з планованим масовим скороченням співробітників РНБ, але, після втручання Міністерства культури, такий спосіб скорочення витрат був визнаний неприйнятним, і бібліотекарі залишилися на своїх робочих місцях.

Pro-books