Померла вдова Томаса Стернза Еліота

У Лондоні у віці 86 років померла Валері Еліот, вдова і спадкоємиця Нобелівського лауреата з літератури Томаса Стернза Еліота. Як повідомляє Associated Press, вона померла в п’ятницю, 9 листопада, після нетривалої хвороби.

Валері Флетчер і Еліот, у яких різниця у віці була близько сорока років, одружилися в 1957 році. Вони прожили разом вісім років – у 1965-му Томас Стернз Еліот помер.

Флетчер була другою дружиною драматурга, вперше він одружився в 1915 році на балерині Вів’єн Хейвуд, однак згодом з’ясувалося, що вона страждає психічним розладом. Вона померла в 1947-му. Другий шлюб Еліота, за спогадами його друзів, був щасливим – з Флетчер вони познайомилися в лондонському видавництві Faber & Faber, яке спеціалізувалося на публікації поезії. Еліот в ньому працював з 1925 року, протягом усієї своєї кар’єри. Коли він зустрів майбутню дружину, він був директором видавництва, а вона його секретарем.

Після смерті одного з найбільших англомовних поетів XX століття Валері Еліот стала берегинею його творчої спадщини, редактором творів і листів. Валері відповідно до волі поета відмовлялася від співпраці з численними біографами, що бажали досліджувати його архів. Можливо, після смерті Еліот вчені отримають доступ до архівних матеріалів Нобелівського лауреата.

Lenta.ru