У Дубліні вперше показали виставу за «Уліссом» Джойса

На дублінській сцені вперше показали виставу за романом ірландського письменника Джеймса Джойса «Улісс». Про це повідомляє The Daily Telegraph.

Джойс написав роман «Улісс», який згодом став класикою літератури модернізму, в 1914-1921 роках, знаходячись за кордоном. У романі детально описується один день із життя дублінця Леопольда Блума. Протягом багатьох років після публікації книга була заборонена на батьківщині письменника – частково через непристойні сцени, такі, як відвідування Блумом борделю (глава «Цирцея») і відвертих монологів дружини головного героя Моллі Блум.

1994 року ірландського письменника Дермота Болджера найняли для того, щоб він адаптував «Улісса» для сцени. Вистава була показана всього один раз, і то в США. Вона не дісталася Дубліна через набуття чинності змін у законі про захист авторських прав.

2011 року художній керівник Tron Theatre в Глазго, Шотландія, зацікавився п’єсою Болджера і, отримавши дозвіл на її постановку, створив виставу за «Уліссом». У ній беруть участь вісім акторів, а загальна кількість персонажів, які в той або інший час з’являються на сцені, – 80. Саме «Улісса» в постановці шотландського театру показали в Дубліні.

Вистави за «Уліссом» були поставлені у багатьох театрах у всьому світі. Інколи в їхній основі була лише одна з глав роману, інколи – кілька фрагментів твору, які в сукупності складали більш-менш закінчену історію.

За матеріалами Lenta.ru