Барак Обама і нобелівський лауреат пишуть спільну книгу


Лауреат Нобелівської премії миру, письменник і американський правозахисник Елі Візель пише спільну книгу разом із переобраним на другий термін президентом США Бараком Обамою. Про це в інтерв’ю ізраїльській газеті “Гаарец” розповів сам Візель, повідомляє The Times of Israel. Книгу, над якою вони працюють, він назвав “книгою двох друзів”.

Як повідомляє видання, дружба між ними почалася в 2009 році, коли Візель приєднався до американського президента під час відвідування концтабору Бухенвальд, куди Елі Візель був переміщений з Освенцима після маршу смерті.

“Ми говорили про філософію, пізнання, мислення – і ніякої політики. Він – думаюча людина, дуже допитливий в інтелектуальному плані”, – розповів письменник.

Перша їхня зустріч відбулася в каліфорнійському Західному коледжі, де Візель читав лекції, а Обама був студентом.

“Я досі пам’ятаю всі Ваші лекції”, – через багато років запевнив Візеля Барак Обама. “Коли я почув про це, у мене сильно забилося серце. Тоді я сказав собі, що повинен бути дуже обережний, тому що не можу знати, чи не сидять є серед моїх слухачів майбутні президенти”, – зізнався “Гаарец” Елі Візель.

Фото: The guardian

Jewish