Діти-письменники – новий тренд сучасної американської літератури

Видання книг за власний рахунок стає вельми популярним у США – і досить велику їх частку становлять твори авторів-дітей.

Коштує така послуга, з точки зору американського обивателя, не так вже й дорого, і батьки не вважають  за сором оплатити своєму чаду можливість опублікуватися таким чином.
Тепер у США є навіть спеціалізовані видавництва, що займаються цим бізнесом, наприклад KidPub. У нинішньому 2012-му році там випущено вже 140 книг такого роду. Вартість послуги – 250 доларів, у неї входить загальна правка тексту, роздрук п’яти паперових примірників книги і забезпечення продажів на Аmazon. Діти, які бачать себе серед авторів книг Amazon.com і отримують коробку книг зі своїм ім’ям на обкладинці, відчувають себе зірками – вважає видавець.

Подібне стало популярним, коли з’явилося багато маленьких друкарень, і книгодрукування стало доступним майже кожному.

Директор іншої книговидавничої компанії (Author Solutions) Кевін Вайс вважає, що “сьогодні у 14-річного шанси стати популярним такі ж, як у 50-річного. І навіть більше, оскільки сучасні діти непогано розбираються в нюансах життя в соцмережах “. У Вайса є підстави так стверджувати – його компанія планує цьогоріч видати більше 400 книг авторів молодших 18-ти років.

Треба сказати, що популярність авторів-дітей заснована не тільки на “френд-листах” – справжні, “дорослі” медіа теж зацікавлені в цій темі. Про таких дітей знімають відео, вони дають інтерв’ю в пресі.

З іншого боку, критики ставляться до цієї популярності зі скепсисом. Література, вважають вони, вимагає досвіду, який дітям взяти ніде: дослідження особливостей світу, взаємодія з ним приходить з віком. Мало зв’язно викласти придуману історію – потрібно ще й виписати достовірний світ, у якому відбуваються події книги.

Не скажеш, що таке явище, як автори-діти, виникло зовсім недавно: історія знає чимало письменників, що здобули успіх у юному віці. П’ятирічний Йоганн Лафатер вже непогано складав; Артюр Рембо вперше був опублікований в 16 років, а в 21 рік вже кинув віршування. У також дала світові такого юного автора, як Ніка Турбіна. А минулої зими Росії була опублікована книга казок, написаних чотирирічної дівчинкою.

За матеріалами порталу Новости литературы