У Бельгії вийшла скандальна книга про хвороби і зради королівської сім’ї

У Бельгії вийшла скандальна книга, яка розповідає про життя монаршої сім’ї. Королівський палац вже відреагував на публікацію, назвавши її “помилковою і образливою”.

Автор книги Королівське питання – співробітник бельгійської держтелерадіокомпанії RTBF Фредерік Деборсю.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, в книзі журналіст стверджує, зокрема, що король бельгійців Альберт Другий нібито хворий на рак шкіри через “занадто тривале перебування на сонці протягом всього зрілого віку”, а також те, що його дружина, королева Паола, була йому невірна. Крім іншого, Деборсю звинувачує монарха в поганому батьківстві.

Книга розповідає також про сімейне життя наслідного принца Філіпа і принцеси Матильди, які, як стверджує автор книги, вступили в шлюб не з любові. Спадкоємцеві престолу нібито довелося для цього відмовитися від загадкової дружби з якимсь графом, а Матильду змусили піти під престол фінансові труднощі її сім’ї.

Опитування показують, що більшість бельгійців позитивно ставляться до перебування на престолі Альберта Другого. Для бельгійців він є моральним авторитетом і символом єдності країни. Монарх відомий також тим, що до вступу на престол був завзятим байкером.

На відміну від батька, принц Філіп часто піддавався в суспільстві критиці за некоректні для його статусу, на думку політиків і ЗМІ, публічні висловлювання з оцінкою політичної ситуації в країні.

Сенат Бельгії затвердив в 2009 році нові правила надання дотацій членам королівської сім’ї, проте вони будуть застосовуватися лише з приходом на престол спадкоємця нинішнього короля принца Філіпа. Коли він стане монархом, дотацію, крім нього, буде отримувати тільки наслідна принцеса, його дочка Єлизавета, а інші його діти будуть позбавлені державного утримання. Крім того, за традицією, що склалася, довічна дотація буде надана комусь одному з представників нинішньої королівської пари у разі смерті одного з монаршого подружжя.

У Бельгії, яка є федеративною державою, формою правління є конституційна монархія. Король формально є главою держави, але він, як правило, залишається осторонь від політики і державного управління, виконуючи представницькі функції.

Нагадаємо, нещодавно королівська родина Швеції піддала гострій критиці роботу шведського фотографа і художниці Елізабет Ольсон Валін, що зобразила короля Карла XVI Густава та Королеву Сільвію в непривабливому вигляді.

Кореспондент