Росія записала Льва Толстого в екстремісти

Починаючи з 2002 року, в Росії з’явився цілий список літератури, у якій влада угледіла прояви екстремізму. Потрапив у цей список і один з листів великого російського письменника Льва Толстого. На сьогодні у списку перераховано 1467 джерел.

Правозахисники вважають, що закон, який дозволив створити такий список, суперечить Конституції РФ і порушує права людини.

Правозахисник і юрист Максим Гафіяком прокоментував цей список в розмові з журналістом «Великої епохи».

У Росії ввели Закон «Про протидію екстремістській діяльності», на підставі якого вже прийнято чимало рішень російських судів, які, можна сказати, сколихнули цілий пласт проблем, пов’язаних зі сферою моральності і сферою духовності, – говорить Максим Гафіяк.

З’явився так званий список екстремістської літератури, авторство якого дуже сумнівне, на одній з конференцій представників російської православної церкви в одному з регіонів Росії. Цей список висувався як якийсь дискусійний матеріал, але після цієї конференції його взяли на озброєння чиновники, які на підставі цього списку почали виносити певні рішення на адресу національних, релігійних та інших конкретних організацій.

Список дуже великий, розбитий на кілька частин. В основному він спрямований проти російських національних рухів, що відроджують давні традиції, і просто російські національні рухи, а також проти мусульманських організацій, туди потрапили за рішенням судів організації Фалуньгун і Свідки Ієгови, а також окремі деякі книги.

Закон про протидію екстремістській діяльності прописує певні санкції. Правомірності в них ніякої, і вважаю, що такий закон — це велика ганьба для російської юридичної науки.

 

Повний список екстримістської літератури можна прочитати на сайті Міністерства Юстиції РФ.

Друг читача