Нова книга Джоан Роулінг побила трирічний рекорд з продажів у Великобританії

Офіційно презентована 27 вересня перша книга Джоан Роулінг для дорослої аудиторії «Вільне місце» стала книгою, що найшвидше продавалася у Великобританії за останні три роки.

Перша книга для дорослої аудиторії Джоан Роулінг The Casual Vacancy («Вільне місце») в перший день продажів стала, за словами представників книготорговельної мережі Warterstones, «найбільш затребуваною книгою у Великобританії за останні три роки».

Видавничою групою Little, Brown, яка безпосередньо відповідала за випуск «Вільного місця», було заявлено, що в перший день продажів видання було відвантажено понад мільйон друкованих примірників у книгарні Великобританії, а також для експорту в такі країни, як Австралія, Нова Зеландія, Індія і Південна Африка. Видавець підтвердив, що ця цифра включає в себе попередньо замовлені читачами копії, але не враховує електронні примірники.

За підсумками першого тижня продажів книга Джоан Роулінг впевнено зайняла першу сходинку топу в категорії «Художня література для дорослих у твердій палітурці»: за даними аналітичного сервісу Nielsen Book Scan за цей час було продано 124 000 копій роману. Це кращий результат для британської книжкової індустрії за останні три роки. Для порівняння можна навести десятикратний розрив між «Вільним місцем» і другою позицією рейтингу Бернардом Корнуеллом, чий новий роман «1356» був за той же період проданий всього лише в 12 тисячах примірниках. На третьому місці розмістилася Джекі Коллінз, її твір The Power Trip зацікавив в 20 разів менше читачів, ніж книга Роулінг.

Однак неперевершений рекорд 2000-х років у Великобританії продовжує належати твору Дена Брауна «Втрачений символ», який в 2009 році було продано в кількості 550 000 копій за тиждень.

І, незважаючи на вражаючі результати, Джоан Роулінг все ж не змогла з романом «Вільне місце» навіть трохи наблизиться до успіхів продажів книг про свого головного героя Гаррі Поттера. Для прикладу, сьома і фінальна частина поттеріани, «Гаррі Поттер і дари смерті», презентована в 2007 році, за перший тиждень була продана в кількості 2,5 мільйонів екземплярів.

За інформацією британської преси, для того, щоб не конкурувати зі свіжою книгою Роулінг, багато видавців відсунули релізи своїх нових видань на листопад і грудень, щоб таким чином спробувати уникнути неминучих збитків, які б принесли презентації книг в терміни, близькі до виходу «Вільного місця ».

Нова книга Джоан Роулінг розповідає про події, які розгортаються в невеликому містечку після раптової смерті мера. На звільнене крісло мера претендують найрізноманітніші люди, грузнучи в інтригах і зовсім неблагородних вчинках. Автор розкриває безсторонні звичаї жителів у тихій англійській провінції, показує розвиток прихованих від стороннього погляду маленьких побутових воєн між багатими і бідними, дітьми та дорослими, дружинами і чоловіками. Видавці обіцяють читачеві в «Вільному місці» багато чорного гумору і несподівану розв’язку.

Нагадаємо, що права на український перклад «Вільного місця» Джоан Роулінг викупило видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

За матеріалами Pro-books