У Білорусії надрукували неіснуючі вірші Василя Бикова

Білоруська «Гродненська друкарня» надрукувала зошит, на обкладинці якої розміщено чотиривірш Василя Бикова, який ніколи не писав віршів. Увагу на незвичний зошит звернув білоруський блогер Павло Береснєв.

Як зазначено на сайті друкарні, зошит входить в нову серію друкованої продукції з цитатами відомих поетів на обкладинці. Усього в серії чотири зошити, на обкладинках яких також розміщені цитати з віршів Янки Купали, Якуба Коласа та Максима Богдановича (на відміну від віршів Бикова, справжні).

Очевидно, у друкарні знаменитого білоруського прозаїка переплутали з якимсь Василем Биковим, який публікує свої поетичні твори в Інтернеті. На сайті «Стихи.ру» можна знайти в тому числі і той твір, уривок із якого був опублікований на обкладинці зошита – він називається «світ мій …» і датований 2006 роком.

Василь Биков (1924 – 2003) відомий насамперед як автор повістей про Велику Вітчизняну війну. Той факт, що Биков не писав віршів, широко відомий, частково завдяки висловлюванню президента Білорусі Олександра Лукашенка. Биков був активним противником Лукашенка і останні роки життя провів у еміграції. Одного разу, коли білоруського президента запитали, чому у нього погані стосунки з Биковим, Лукашенко відповів, що це не так і що він «виріс на віршах Бикова».

 Lenta.ru